O hře

Project Zomboid

Verze článku: No. 1 (Psáno dle verze hry: 0.1.5d)

Project Zomboid je postapokalyptická rpg, ve které jde hlavně o přežití. Přežití je zde opravdu to zásadní. Nehrozí vám totiž nebezpečí jen od Zombie, kterých je plné město, nýbrž i od npc, jejichž chování se nedá předvídat. Umřít můžete ale i z nedostatku či otravy jídla – ne všechno jídlo, co najdete, se může hned jíst.
Najdete si bezpečné místo, sbíráte suroviny a jakž takž přežíváte, ale skutečné přežívání začíná až po třiceti herních dnech(pokud někdo takovou dobu přežije, je víc než dobrý). To přestane fungovat elektřina, a přestane téct voda(která myslím přestává téct už od patnáctého dnu.), čímž se situace ještě víc vyostřuje.


Důležité je „crafting“ věcí. Jedním ze základních receptů(alespoň podle mě) je vyrobení si zatím nejlepší zbraně na blízko. Jedná se o vylepšení baseballové pálky za pomocí hřebíků. Stačí sehnat jmenovanou pálku, hřebíky a kladívko, všechno to smíchat v craftovací mřížce a zbraň je na světě.
Prozkoumávejte město opravdu detailně, nikdy nevíte na co narazit. Pokud vám nevoní příběh, můžete se rovnou vrhnout do sandbox modu, kde nejste ničím omezování. V sandbox modu si můžete vytvořit vlastní postavu s vlastnímy perky. Vyberete si povolání, které před apokalypsou vaše postava dělala a můžete začít hrát. Možností je opravdu mnoho, ať už se jedná o výhodu chození na dešti, které vás neovlivní, nebo pro větší zručnost se střelnými zbraněmi.


Závěrem bych chtěl říct, že na oficiálních stránkách je verze 0.1.5d, avšak na fóru si můžete stáhnout neoficiální (p)release, které přinášejí spoustu nových možností do hry, ať už se jedná o ukládání, interakci s npc nebo grafiku, která si oblékla o dost lepší kabátek.

Všem přeživším přeji hodně štěstí a dostatek nábojů….

Připravil: Elvandar